Varmak değil, sadece gitmek... gitmek

hürriyet

6 Kasım 2010 Cumartesi

fiona ve shrek kütüphanede

bu sabah daha doğrusu öğlen, kitapları, bilgisayarı toplayıp kütüphaneye geldik. evde çalışırken uykusu gelen shrek belki etrafında çalışan insanları görürse biraz motive olur diye düşündük. kütüphaneden daha önce bahsetmemiş olduğum için kendimi ayıplıyorum. burası benim gibi kitapkurtları için mükemmel bir besin kaynağı. 5 katlı binanın içinde 2 milyondan fazla kitap varmış, e-kaynaklardan hiç bahsetmiyorum. aynı anda ödünç alınabilecek kitap sayısı 40  ya da 45 yazıyla kırk ya da kırk beş. inanılır gibi değil. içerde bir sürü bir sürü bilgisayar var, internet bağlantılı. tabi çoğu facebooka bakmak için kullanılıyor ama olsun:) ilk geldiğimde ağzım açık ortamı incelerken farmvillde tarla süren çocuğu görünce kafasını masanın sivri yerine vurarak yarmak istemiştim. o kadar çok kitap varken kim naapsın farmvill i yaa?:)
kütüphane gerçekten iyi. ama insanlar yine insan, yine içerde bangır bangır konuşup gülen yaratıklar var. sessiz odada sandalyeleri çekerek gartttçç odayı inletenler de çok. bilmem kıskandım mı evet kıskandım. bence hak etmiyorlar. ne kadar rahatınıza düşkünsünüz arkadaş, iki tane tekli koltuğu yüz yüze çevirip, birine oturup, değerine de ayaklarını uzatmak neyin işareti, rahatlığın mı, özgürlüğün mü, kuralsızlığın mı neyin?? yorgunluğun mu, naaptın abi, zaten arabadan inmiyorsunuz, tek işin var ders çalışmak, dünya umurunda değil??
çok mu doldum amerikalılara yok ya sanmıyorum, bu benim insanlara karşı genel bakışım, pasaportunda ne yazdığıyla alakalı değil.. kendi komşularımı unutmadım ki buradakilere kızabileyim.. bak gene çekti biri sandalyeyi:)))

1 yorum:

  1. Yaşlı bir adam parkta otururken bebek arabasıyla yürüyen bir adam görmüş bebek durmadan ağlıyor adam da yüksek sesle "Saçin ol Temel süçut ol Temel " diyerek arabayı sürüyormuş. Yaşlı adamın önüne geldiklerinde arabaya eğilmiş " Nesi varmış bakalım minik Temel'in " deyince diğeri " Temel onun adı değil benim adımdır " demiş.
    Babanız

    YanıtlaSil